Trávníky

Chcete-li mít na zahradě trávník nebo jen plochu s hrubou trávou, musíme to naplánovat hned na začátku. Sebekrásnější květy a sebevětší jejich množství působí dojmem chaosu a neupravenosti, není-li vše uspořádáno promyšleně v kontrastu s hladkou zelenou plochou udržovaného trávníku.

Pro kvalitní trávník se používá buď univerzální nebo jemné trávníkové směsi. Trávníky Každá z těchto směsí je kombinací travních semen v různém poměru. Směsi se liší podle toho, zda jsou určeny pro kyselou nebo zásaditou půdu, pro zastíněné nebo osluněné plochy apod. Konečný vzhled trávníku závisí na jeho velikosti, na situaci a na kvalitě travní směsi. K rychlému dosažení zeleného vzhledu se používají drny nebo kobercový trávník. Vysetý trávník je ale levnější a časem i kvalitnější, protože máte větší možnost při výběru semen.

Před osetím půdu dokonale propracujeme Trávníky a povrch srovnáme. V některých oblastech mícháme půdu s pískem. Po osetí půdu zaválíme a pohnojíme. Zdarma provádíme první pokos a dosetí trávníku. Jak se o trávník starat a udržovat ho budeme s vámi konzultovat.

Travní koberce

Travní koberec nabízí pohodlnou a především rychlou možnost, jak proměnit za několik hodin zaprášenou nebo bahnitou, ladem ležící plochu v lákavou, svěže zelenou plochu. Travní koberce

 

Výhody travních koberců jsou:

  • okamžitý vzhledový efekt
  • trávník během 24 hodin
  • větší odolnost vůči plevelům
  • pokládka během celého vegetačního období (duben - listopad)

 

Do 14 dnů od položení travního koberce lze trávník plně využívat - nutná automatická závlaha.

 

Trávníky a travní koberce - obr. 1 Trávníky a travní koberce - obr. 2 Trávníky a travní koberce - obr. 3
Trávníky a travní koberce - obr. 4 Trávníky a travní koberce - obr. 5 Trávníky a travní koberce - obr. 6
Trávníky a travní koberce - obr. 7 Trávníky a travní koberce - obr. 8

 

 

 

Trávníky a travní koberce - obr. 9 Trávníky a travní koberce - obr. 10 Trávníky a travní koberce - obr. 11
Trávníky a travní koberce - obr. 12 Trávníky a travní koberce - obr. 13 Trávníky a travní koberce - obr. 14