Návrh, konzultace, projekt

Navrhovat zahradu znamená řešit různé problémy jako například kudy vést cesty, kde nejlépe umístit jezírko, altánek atd. Je důležité si dobře promyslet, kde vytvořit záhony a jak je osázet. Různé rostliny potřebují různé podmínky jak na sluníčko, tak na závlahu, půdu atd. Také se musí počítat s růstem rostlin do budoucna. Tyto a mnoho dalších podrobností je třeba si důkladně promyslet a konzultovat s námi.

Pokud nás oslovíte, přijedeme osobně na vaši budoucí zahradu. Po konzultaci vytvoříme na místě hrubý návrh, potom připravíme podrobný projekt jak pro výsadbu tak pro závlahový systém a různé stavby. Pošleme Vám je přes internet nebo faxem či osobně přivezeme a budeme čekat na Váš ohlas. Veškeré projekty a konzultace jsou zdarma.

V dalších částech naší prezentace se dozvíte základní informace o našich možnostech a postupech. Stránky jsou vytvořeny jen jako informativní, protože dáváme přednost osobnímu kontaktu.

Základní informace o zakládání zahrad

V pár bodech si načrtneme náš pracovní postup při zhotovení zahrady. Nejprve doporučujeme ošetření od plevelů, které provádíme chemickým postřikem. Následně se dělají terénní úpravy. V případě, že kvalita zeminy neodpovídá, musí se na pozemek navést nová. Provedou se také úpravy tvaru pozemku například různé terénní vlny apod. Když máme pozemek takhle připraven, přistoupíme ke stavebním úpravám, to znamená, že se zhotoví různé stavby, cesty, jezírka, skalky atd. Pokud se budou na zahradě pokládat podzemní závlahy, uděláme to také v této fázi. Po ukončení všech těchto prací celý pozemek upravíme rotavátorem a uhrabeme do finálního tvaru. Dále vytvoříme záhony a osázíme je. Vysazujeme také různé solitery atd. Záhony se potom většinou zamulčují kůrou nebo vysypávají kačírkem.

V závěrečné fázi vysejeme trávníky, zaválíme, naprogramujeme závlahy a můžeme se rozloučit. Jakmile trávník vyroste, vracíme se k vám a provádíme první pokos. Dále zkontrolujeme celou zahradu a upravíme různé drobnosti.